لایحه ی H.R. 392

یکی از موارد شامل در طرح بودجه ۲۰۱۹ وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا٬لایحه منصفانه بودن مهاجرت برای مهاجران دارای مهارت های خاص است. این تغییرات منجر به حذف شدن سهمیه ی کشورهای مختلف برای مهاجرت از طریق کار خواهد شد. این یعنی ایرانیان مجبور خواهند شد سالها برای دریافت گرین کارت در صف انتظار بمانند. برداشتن سهمیه ها به نفع کشورهای بزرگتر که تعداد بیشتری از شهروندان شان در آمریکا مشغول به کار هستند (و قوانین فعلی مانعی بر سر راه آنها بوده است) می شود. هر نوع تغییر سیاست که منجر به طولانی تر شدن زمان انتظار برای دریافت گرین کارت شود،‌ تاثیر مستقیم بر ایرانیان خواهد داشت چرا که بیشتر ایشان ویزای تک ورودی داشته و خانواده هایشان به خاطر فرمان منع مسافرت مسلمانان به آمریکا نمی توانند به دیدارشان بیایند. بنابراین،‌ ما باید در برابر این تغییرات که تاثیر منفی ای بر جامعه ما خواهد داشت،‌ بایستیم.

ما مطلعیم که برخی گروه ها تلاش دارند که ایرانیانی که ویزای غیر مهاجرتی دارند را با استفاده از – اتهام های واهی
و فریب دادن مسئولان هنگام دریافت روادید – بترسانند و ادعا کرده اند که مخالفت این افراد با لایحه ی H.R. 392 نشان می دهد قصد ماندگار شدن در آمریکا را دارند. متاستفانه ما برای این دسته افراد توصیه قانونی نمیتوانیم بکنیم .ویزاهای دانشجویی (F/J) غیر مهاجرتی بوده و مستلزم اثبات عدم قصد مهاجرت است ولی ویزای کار ( H-1B ) دو منظوره به شمار می رود. با این حال همه افراد حتی کسانی که با ویزا اینجا هستند حق دارند از سیاست های غیر منصفانه انتقاد کنند و نفس انتقاد نشان دهنده این نیست که این افراد از ابتدا قصد استفاده از ویزای غیر مهاجرتی برای ماندگاری در آمریکا داشته اند. اینکه برخی گروه ها با استفاده از این شیوه قصد ارعاب اعضای جامعه ما را دارند،‌ منقلب کننده است. انتقاد از H.R. 392 باید به خود سیاست وارد شود نباید بر یک پرونده یا شرایط خاص تمرکز کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد مسائل مهاجرتی لطفا با وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

برای کمک به ما در متوقف کردن جدیدترین تهدید مهاجران ایرانی و پروسه مهاجرت برای ایرانیان  این فرم را امضا کنید

ترجمه پیام ویدئو:
مسیری که خانواده های بسیاری از ما برای دریافت تابعیت آمریکا طی کرده اند،‌ اخذ گرین کارت بوده است. مواردی که در لایحه جدید بودجه وزارت امنیت ایالات متحده آمریکا گنجانده شده که استفاده از این مسیر را در معرض خطر شدید قرار داده است.

بر اساس این موارد (در صورت تصویب این لایحه)، سهمیه هایی که برای مهاجرت از کشورهای دیگر تعیین شده و تاکنون مانع از انحصار برخی کشورها بر روند مهاجرت شده است را حذف خواهد کرد. تضمین عادلانه بودن پروسه مهاجرت به آمریکا تاکنون توسط این سهمیه ها انجام شده است. این اقدام بیشتر ایرانیان و مردم سایر کشورهای کوچک و محروم را هدف قرار داده و تنبیه می کند. در صورت تصویب این لایحه،‌ اخذ گرین کارت برای این گروه ناممکن خواهد شد. علاوه بر این فرمان منع سفر مسلمان به آمریکا ،‌ موجب شده که ایرانیانی که در انتظار دریافت گرین کارت هستند نه بتوانند به ایران سفر کنند و نه خانواده هایشان بتوانند برای دیدن ایشان به آمریکا بیایند. این لایحه در بدترین زمان ممکن و به بدترین صورت ممکن تنظیم شده است. تصویب این لایحه سدی در برابر مهاجرت و سفر ایرانیان به آمریکا خواهد شد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی اقداماتی که می توانیم برای جلوگیری از تصویب آن انجام دهیم، روی لینک زیر کلیک کنید.

برای کمک به ما در متوقف کردن جدیدترین تهدید مهاجران ایرانی و پروسه مهاجرت برای ایرانیان این فرم را امضا کنید

About Author

Sahar Fahimi
Connect with Me: