اطلّاعیه رسمی: بیانیه جدید ترامپ در باره ممنوعیّت ورود مسلمانان

جهت نشر فوری

تماس با: رایان کوستلو   تلفن: ۶۳۱۹۳۸۶۲۰۲

rcostello@niacouncil.org : ایمیل

واشینگتن دی سی- آقای جمال عبدی، رئیس کاردانی شورای ملی ایرانیان امریکا، بیانیه زیر را بعد از اعلانیه جدید ترامپ در باره ممنوعیّت ورود مسلمانان منتشر کرد

دانلد ترامپ تهدیدات زیان بخش و غیر امریکایی خود جهت منع ورود مسلمانان به این کشور را دو برابر کرده است. از زمان اعلام اولین بیانیه ممنوعیت مسلمانان تا کنون، ما شاهد جرم و جنایات ناشی از نفرت فراوان مسلمانان و خاور میانه ای تبارها بوده ایم. رئیس جمهور و مشاورانش مانند استیو بانون، با سیاست های تعصب آمیز، به این تنفر ها و تعصب ها دامن زده اند.

البته اشتباه نشود: این بیانیه جدید ممنوعیت مسلمانان که افراد را بر اساس مذهب و ملیتشان مورد هجوم قرار داده است، هنوز با قانون اساسی مغایرت دارد. و این ممنوعیت بجای این که امنیت امریکا را تقویت کند، تضعیف می کند.

گزارشات وزارت امنیت ملی حاکی از آن است که دولت امریکا باور ندارد که ملیت، شاخصه مفیدی برای پیش بینی تروریسم است. یعنی افرادی که در خارج از امریکا متولد می شوند و پس از ورود به امریکا دست به اعمال تروریستی می زنند، پس از ورودشان به امریکا افراط گرا شده اند، و به قصد اعمال تروریستی وارد امریکا نشده اند. در نتیجه، بیانیه ۲منع ورود مسلمانان، تمرکز ما را از تهدید های واقعی دور کرده و فقط به مسائلی چون اسلام هراسی و عدم پذیرش مهاجر، معطوف کرده که تنها خواست بخشی از طرفدارانش می باشد.

حکم امروز در درجه اول، ایرانیان و خانواده های ایرانی-امریکایی اشان را در امریکا مورد هجوم قرار داده است. اگر این حکم متوقف نشود به این معناست که ایرانی های امریکایی، برای همیشه، قادر به دیدار خانواده هایشان نیستند. وزیر وزارت امنیت ملی، آقای کلی، خیلی واضح اعلام کرده است که این ممنوعیت برای کشور ایران امر موقتی ای نیست بلکه کاملا دائمی می باشد.

حکم ممنوعیت تجدید نظر شده تنها برای این طراحی شده است تا در مقابل چالش فوری در دادگاهها مقاومت کند. لیکن، دولت ترامپ مانند گذشته به وزارتخانه امنیت ملی و سایر نهاد های دولتی دستور خواهد داد تا این ممنوعیت را در کنسولگری های خود در سراسر جهان اعمال کنند. این مسئله حتی بعد از این که دادگاه نهم حکم اولیه منع ورود را متوقف کرده بود، اتفاق افتاد. برای مثال، ما گزارشات فراوانی را از ایرانیانی که از کنسولگری دبی وقت ملاقات قبلی آنها به بهانه تراکم پرونده کنسل شده بود،دریافت کردیم، در حالی که به طور متوسط زمان انتظار برای هر وقت ملاقات تنها یک روز اداری بوده است.

ماموران اداره مهاجرت به بهانه بررسی پرونده ها بطور مورد به مورد، سعی خواهند کرد با استفاده از اختیارات گسترده خود، پنهانی حکم ممنوعیت ورود مسلمانها را اعمال کنند. و این بدان معناست که دیگر بدون هیچ دلیلی به افراد ویزا داده نمی شود، و این شامل حال شهروندان کشور هایی که در این لیست قرار ندارند نیز می شود، و حتی دارندگان ویزا باید انتظار داشته باشند که پس از ورود به فرودگاههای این کشور، مورد بی احترامی و اذیت قرار بگیرند. و پر واضح است که تنها هدف این طرح دلسرد کردن مهاجرت مسلمانان به این کشور است.

دانولد ترامپ، رویای امریکا را به کابوس امریکا مبدل کرده است. داستانهای بسیاری از ایرانیان امریکایی تا کنون شنیده ایم، کسانی که مجبور شده اند مراسم عروسی را کنسل کنند، کسانی که والدینشان نتوانستند برای دیدن نوه های تازه به دنیا آمده اشان به این کشور بیایند، و افرادی که نمی دانند کی می توانند والدین ، خواهران و برادران و دوستان خود را دوباره ملاقات کنند.و همچنین دانشجویان ایرانی که امید ادامه تحصیل در این کشور را داشتند تا بتوانند به این کشور خدمت کنند، آنها نیز در سرگردانی بی انتها باقی مانده اند.

ما همچنان با حکم ترامپ، مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به این کشور، در دادگاهها و در کنگره امریکا، مبارزه خواهیم کرد. ما همچنان به یاری کسانی که توسط این حکم تنبیه شده اند، خواهیم پرداخت. و تا زمانی که این تهدید های جدی علیه ارزش های بنیادی و هویتی امریکا بر انداخته نشود آرام نخواهیم گرفت

About Author

Connect with Me: